ARCHIVNÍ ČLÁNKY

Držkov - Smržovka 5 : 4 (4:2)

Držkov se ujal poměrně rychle vedení, ale udržel ho pouze tři minuty. Šance byly na obou stranách, ale více proměňoval pouze domácí tým. Hostům se podařilo do poločasu snížit a ve druhé půli zdramatizovat, když snížili na rozdíl jedné branky. Domácí tým však odskočil opět na rozdíl dvou gólů. Přestože se hostům podařilo závěr utkání zdramatizovat aspoň na bod v Držkově nedosáhli.
!!!O to víc je tedy může mrzet zahozená penalta Tondy Brože v průběhu utkání.!!!

Branky: 13., 28. a 62. Vaníček, 32. Dvořák J., 34. Petrtýl - 16. a 55. Kedroň, 40. Jelínek, 79. Brož.
Rozhodčí: Hanyk.
ŽK: Dvořák J. - Beránek.

Diváků: 100.
Držkov: Dvořák E. - Holeček, Dvořák J., Machula, Batěk - Tomeš, Just, Vágner, Vrabec - Vaníček (85. Paldus), Petrtýl (79. Berka).

Smržovka: Čermák - Beránek (76. Dressler), Šich, Patočka, Sucharda - Vokuš, Štěpánek, Brož, Jelínek (59. Hrabánek) - Frydrych (38. Skála), Kedroň.

Plavy - Smržovka 1 : 1 (1:0)

•

První účast Smržovky v krajské soutěži hosty patřičně nažhavila, ale zkušenější domácí si zpočátku vypracovali nebezpečnější šance, což dalo ukázat jen umění hostujícího brankáře Macka. V 25. minutě ze skrumáže Macka přeci jen překonal domácí Červinka - 1:0. Zdálo se, že Plavy přidají další branku, ale nestalo se tak. Druhý poločas provázela zpočátku převaha domácích, ale minimálně dvě tutové šance Plavů jejich střelci neproměnili. A tak přišel trest - v 83. minutě střídající Červenka ve vápně prostřelil vše co mu stálo v cestě - 1:1. Do konce zápasu ještě mohli domácí dvakrát rozhodnout, ale ani Jelínek a J. Černý bránu netrefili.

Branky: 25. Červinka - 83. Červenka. Rozhodčí: Pavlů. ŽK: 2:3. Diváků: 85. Plavy: F. Lejsek - Jelínek, J. Černý, M. Lejsek, Korotvička - Jón, Balatka, Šimerda, J. Šilhán - L. Černý (84.Tomíček), Červinka (63. Fajfr). Smržovka: Macek - Šich, Patočka, Sucharda, Novák (67. Červenka) - Skála, A. Brož, P. Picka (58. Z. Picka), L. Brož - Frydrych, L. Kedroň.

Smržovka - Jenišovice B 5:0 (3:0)

Vzhledem k tomu, že rival v boji o druhé místo Rychnov odehrál své utkání již v sobotu, a to vítězně. Musela Smržovka pro jistotu postupu v neděli v azylu v Lučanech vyhrát. Již v 6. minutě nasměroval k postupu Smržovku Beránek, když otevřel skóre. Fotbalovější Smržovka pak přidala druhou branku po půlhodině hry zásluhou střelce Hrabánka. Do poločasu ještě upravil skóre Tonda Brož a o vítězi prakticky nebylo pochyb. Po změně stran v parném počasí docházely oběma týmům síly, ale více jich ubývalo na straně Jenišovic. Střídající Kedroň dal v 52. minutě čtvrtý gól a pomalu se přinášelo z kabiny postupové šampaňské. Dvě stovky fanoušků chtěli pátý gól, ale Smržovce se nedařilo překonat hostujícího brankáře. Po sérii rohových kopů měl několik šancí hlavou Lukáš Brož, ale mířil jen do ochranné sítě za brankou. Až deset minut před koncem se na hranici ofsajdu dostal k míči další náhradník Buriánek a rozvlnil síť po páté. Po závěrečném hvizdu na sebe hráči Smržovky navlékli postupová trička a sprcha sektů přišla vhod v tropickém počasí. Oslavy postupu nebraly konce a Smržovka si tak v příští sezoně zahraje I. B třídu na svém zrekonstruovaném hřišti.

Branky: 6. Beránek, 28. Hrabánek, 40. Brož A., 52. Kedroň, 80. Buriánek. Rozhodčí: Lejsek, bez karet. Diváků: 200. Smržovka: Macek - Beránek, Šich (78. Buriánek), Patočka, Sucharda, Brož L., Skála (65. Novák), Brož A., Hrabánek (46. Štěpánek Mi.), Jelínek (46. Kedroň), Štěpánek Ma. Jenišovice: Sucharda - Strnad (79. Praisler), Imlauf, Preisler, Svoboda, Strnad, Bernard, Kočí, Prkno, Prkno, Gombár (38. Aron), Resl.

Smržovka - Kořenov 2:0 (2:0)

Domácí vstoupili do utkání aktivně a snažili se co nejrychleji hostům vstřelit branku, a to se jim také podařilo již v 10. minutě Hrabánkem. Také po gólu byli domácí stále aktivní směrem dopředu a vytvořili si několik šancí, a také jednu po krásné akci Hrabánek Skála druhý jmenovaný povedenou střelu zpoza vápna do protipohybu brankáře proměnil. Hosté v první půli hrozili převážně jen z brejků. Do druhého poločasu hosté vstoupili odvážněji a hned si vytvořily několik zajímavých příležitostí, které ale domácí brankář zneškodnil. Také domácí hráči neproměňovali svoje šance v zajímavých pozicích. Smržovka si za předvedený výkon vítězství zasloužila a posunula se již na druhou pozici v okresním přeboru.

Branky: 10. Hrabánek, 32. Skála. Rozhodčí: Linhart P., bez karet. Diváků: 100. Smržovka: Macek - Beránek (70. Picka Z.), Šich, Patočka, Sucharda, Štěpánek Ma., Skála (45. Štěpánek Mi.), Brož A., Hrabánek, Frydrych, Brož L. Kořenov: Fichtner - Posejpal, Žilla, Klinger, Strnádek (46. Albrecht), Doležal (80. Dolenský), Kohút, Šnýdl, Šebek, Kovačík, Malec.

Albrechtice - Smržovka 1 : 5 (0:4)

Domácí mužstvo odehrálo již druhý zápas na domácím hřišti a chtělo oproti minulému zápasu podat lepší výkon. Prvních 20 minut to byl docela vyrovnaný a rychlý zápas, ale střelba byla už horší. Pak přišla nešťastná 25. minuta, kdy si centr hostí nešťastně razil do vlastní branky Koldovský a od této chvíle se lepila na mužstvo jenom smůla. Ve 36. minutě domácí obrana nepokryla balon ani hráče a bylo to 0:2. Ve 39. minutě špatná rozehrávka na půlce - obrana opět zaváhala a bylo to již 0:3. A aby té smůly nebyl konec, v poslední minutě první půle zahráli malou domů, ale nevšimli si hráče hostí, který po této hrubce zakončil poločas 0:4. Ve druhé půli se hrál o něco lepší fotbal, ale domácím se nepodařilo vůbec trefit branku!!! V 62. se usmálo štěstí na domácí a po rohu na zadní tyči doklepl Prokop míč do branky. Smržovka ještě několikrát ohrozila branku domácích, ale díky Bártlovi skóre bylo stejné. V 80. minutě, po rychlé rozehrávce hostí, v klidu dali na 1:5. Tři minuty před koncem utekl obraně hostí Koldovský, byl ve vápně ve vyložené situaci faulován hráčem Jelínkem, který za tento zákrok dostal červenou kartu. Brankář hostí se ale vyznamenal, když polovysokou střelu z penalty hráče Svobody vyrazil. Smržovka si vítězství zasloužila celkem oprávněně, byla lepší. Branky: 62. Prokop - 25. Koldovský vlastní, 36. a 80. L. Kedroň, 39. a 45. Hrabánek, Rozhodčí: Mikula, ŽK: 2:2, ČK: 0:1 (Jelínek ) Diváků: 60. Albrechtice: Bártl - Jelínek, Lipský, Vávra, Koldovský Pecháček, Štěpař ( 58. Prokop), Trdla, Svoboda - Bělohlávek, Věříš. Smržovka: Macek - Beránek, Šich, Patočka, Ma. Štěpánek - Skála (46. Frydrych), Jelínek, Mi. Štěpánek, Hrabánek (70. Dressler) - L. Kedroň ( 85. J. Kedroň), Červenka/(46. Novák).

Smržovka - Maršovice 3 : 6 (2:4)

Do začátku utkání vstoupili lépe domácí fotbalisté, kdy v 15.minutě už otevřel po samostatném průniku skóre L. Kedroň. Hosté ale vzápětí vyrovnali, kdy si domácí hráč Beránek dal čistého vlastence. Poté domácí přidali a po zásluze dali i druhou branku: To se nelíbilo Tanvaldským, kteří si vytvořili tlak a do poločasu se jim podařilo vstřelit tři branky. Po přestávce domácí zkusili třetím gólem průběh utkání zdramatizovat, ale hosté hru kontrolovali a ještě přidali šestou branku.

Branky: 15. a 64. L. Kedroň, 27. Skála - 32. a 50. Sitarčík, 40. a 88. Toman, 21. Vlastní, 36. Kohoutek. Rozhočí: Albl. ŽK: 2:0. Diváků: 150.
Smržovka: Macek - Beránek, Sucharda, Patočka, Ma. Štěpánek - Skála, Mi. Štěpánek, Hrabánek, Z. Picka (46. Červenka) - Frydrych (70. J. Kedroň), L. Kedroň. Maršovice: Nežádal - Lédl, Paldus, Mazúr, Habr - Lupa, Sitarčík, Šimčík, Szatrmari - Toman, Kohoutek.

Josefův Důl - Smržovka 2:8 (1:3)

První poločas domácí stačili, ale po změně stran je hosté jednoznačně přehráli a zaslouženě zvítězili. Více o samotném průběhu zápasu hovoří statistiky. Hattrick se podařilo vstřelit Jelínkovi a pouze jedna branka k této metě chyběla dvojici Patočka - Hrabánek. Jednu branku vsítil hostující Brož. Za domácí kontroval před poločasem Čapek a potom v úplném závěru Brňák.
Branky: 36. Čapek, 79. Brňák - 64, 90. Patočka, 10., 33, 55. Jelínek, 48., 61. Hrabánek, 31. Brož.
Rozhodčí: Kafka. ŽK: 0:1. Diváků: 120.
Josefův Důl: Neméth, Trmáček, Padlec, Procházka, Bobisud, Mladonický, Bělohradský, Brňák, Efenberk, Čapek, Augsten.
Smržovka: Čermák, Beránek, Patočka, Sucharda, Jelínek (61. Novák) , Brož, Štěpánek, Hrabánek (61. Dresler), Picka, Sekanina, Červenka.

Kokonín B - Smržovka 1 : 8 (0:3)

Domácí rezerva se sice potácí na konci tabulky přeboru, ale výše jeho porážky s třetím celkem soutěže je vysoká, ale i vypovídající o formě domácích. Ti drželi krok jen v prvním poločase, kdy obdrželi druhý a třetí gól až v samotném závěru. Po obrátce nasázeli dobře hrající hosté ještě pět gólů do sítě Kokonína, tedy každých necelých deset minut jeden. Branky: 69. Winjkler - 15. a 85. Šich, 10. a 72. Hrabánek, 58. a 67. L. Brož, 40. Sekanina, 51. Sekanina. Rozhodčí: Šoun. ŽK: 1:2. Diváků: 60. Kokonín B: Lhota - Urbánek, Holler, Svoboda, Gut - Pánek, Kunze (53. Šilhán), Šourek (53. Paldus), Winkler - Štryncl, Firman. Smržovka: Macek - Beránek, Šich, Patočka (66. Dressler), Sucharda - L. Brož, A. Brož, Hrabánek, Picka - Sekanina (46. Štěpánek), Červenka (52. Jelínek).

Hodkovice - Smržovka 2:0 (2:0)

V prvním poločase byl domácí favorit lepším mužstvem, což vyjádřil dvěma brankami. Po poločasové přestávce byl soupeř ze Smržovky lepší, ale nevypracoval si žádnou vážnější šanci. Naopak domácí mohli z několika protiútoků zvýšit svůj náskok. Vypracovali si několik dobrých útočných akcí, ale zakončení se nepovedlo.
Branky: 2. Matějka, 15. Bolard.
Hodkovice: Kvapil - Kraus (80. Nevyhoštěný), Bouška, Vojtíšek, M. Košek - Bendák, Pánek, Matějka (75. D. Košek) , Pekař - Bolard (60. Mariňák), Škopan.
Smržovka: Čermák - Beránek, Štěpánek, Sucharda, Skála - Jelínek, Štěpánek, L. Brož, A. Brož - Sekanina (46. Šich), Červenka.

JANOV vs SMRŽOVKA

Včera výhra na krásném pískovém hřišti v Janově - 0:2

Hrálo se za krásného slunečného počasí už od začátku, z toho důvodu bylo hřiště suchá plné prachu a kamenu a z toho důvodu se v 2. minutě zranil Jan Hrabánek který spadl a sedřel si koleno a dlaň rány plné kamenů ale měl ještě dost síly tak pokračoval v boji.
Na hřišti se strašně blbě přihrávalo po zemi protože bylo hřiště hrbolaté. Domácí hr...áli spíše překopávanou z jedné půlky na druhou nedalo se tomu říct fotbal. Domácí brankář nic jiného nedělal než výkopy až do velkého vápna hostujícího týmu proto měl skoro každý balon v ruce Smržovský brankář Macek který nehrál hru na překopávanou jako domácí tým ale přihrával svým spoluhráčům který měl na blízku.
Všechny kopy co se kopaly od domácího týmu tak kopal brankář Ducháček který také dostal asi v 20. minutě žlutou kartu za nadávání rozhodčímu.
V 56. minutě se ke střele dostali hostující Štěpánek a Sekanina a podařila se jim vstřelit branka na 0:1 po několika minutách a to v 72. minutě se dostal znovu hostující hráč k domácímu brankáři kdy na něj běžel od půlky úplně sám a dokázal domácího brankáře Ducháčka přestřelit a dát další branku na 0:2 a to byla poslední branka zápasu a posledních pár minut se domácí snažili dát branku ale nepodařilo se jim to. Zápas se odehrál bez jediného ofsajdu. A to je ze včerejšího zápasu všechno.
Hostující tým hrál v sestavě:Macek - Beránek, Patočka, Sucharda, Brož Antonín, Skála, Jelínek (84' Červenka), Štěpánek, Hrabánek (77' Dressler), Brož Lukáš, Sekanina, na střídačce zůstali: Čermák, Novák
ŽK: 41' Skála
Autor: Jiří Macek